Pages Menu
Categories Menu

Posted by on Lip 2, 2017 in usługi, transport |

Kalistenika efekty treningów

Kalistenika efekty treningów

Kalistenika to siłowy trening, który jest oparty na ćwiczeniach użytkujących masę swojego ciała. Jej największą zaletą jest to, iż nie trzeba tutaj żadnych zbędnych sprzętów. W tego rodzaju treningach bardzo istotna jest jednak metoda robienia poszczególnych ruchów – nie można wykonywać ich niedbale.

Ten rodzaj fizycznego wysiłku stosowany był już przez starożytnych mieszkańców Rzymu i Grecji – źródła z tego okresu dowodzą, że kalistenika stosowana była również przez Spartan, którzy przygotowywali się do bitwy pod Termopilami. Poza tym, takie treningi odbywali również gladiatorzy trenujący na specjalnych kondycyjnych obozach. W XIX stuleciu Friedrich Ludwig Jahn, pruski wojskowy, opracował specjalistyczne przyrządy do treningu – na przykład drążek. Jednak kalistenika efekty sprzyja gruntownie sylwetce.

Trening kalisteniczny potrafi wyrzeźbić kompletne ciało jak również mimo wszystko nie jest to bardzo ciężkie. Wystarczy sześć ćwiczeń, by móc radować się wspaniale ukształtowaną sylwetką – oczywiście, te ćwiczenia powinno się robić systematycznie. Zaliczamy do nich przede wszystkim pompki, podciągania na drążku oraz przysiady. Im większą osiągamy sprawność, tym wyższy poziom ćwiczeń powinniśmy wybierać. Osoby rozpoczynające treningi nie powinny robić zbyt zaawansowanych działań, by nie nadwyrężać mięśni oraz nie zniechęcić się do dalszych ćwiczeń.

Kalistenika to wyjątkowy sport – aby jednak była ona rzeczywiście skuteczna, powinno się określić plan wykonywania ćwiczeń. Chodzi tu przede wszystkim o liczbę powtórzeń oraz określenie pułapu trudności. Osoby początkujące najczęściej rozpoczynają od dwóch treningów tygodniowo. Nie trzeba także od razu wykonywać wszystkich ćwiczeń na raz – można je wykonać w konkretnych częściach dnia. Po paru tygodniach trudność ćwiczeń powinno się podnieść, nie wolno jednak przesadzać – zbyt duży wysiłek może skończyć się nawet niezwykle przykrą kontuzją.

Tak naprawdę trening kalisteniczny nadal nie jest tak popularny, choć jego wielbiciele usiłują to przeobrazić. W Polsce założona została wyjątkowa grupa o nazwie Street Workout Poland, za sprawą której popularyzowana jest nie tylko kalistenika, ale też street workout.